Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Energiavai tasub ära, kui sel on ka kandev funktsioon
Energiavaiade kasutamine on mõistlik kui nendega nii köetakse kui jahutatakse. Kogu süsteemile tuleb läheneda komplektselt, vaid ühe funktsiooni põhiselt ei ole investeering efektiivne.
Sõpruse 157 ärimaja ammutab maast vaiadega energiat.
Foto: Meeli Küttim
960 vatti vaia kohta soojusenergiat on võimalik 20 m pikkusega vaia puhul saada maapinnasest, kui arvestada maapinna ja vaia keskmiseks temperatuuride vaheks 4 °C ja vaia läbimõõt on 0,55 meetrit.
Tööstus- ja logistikasektoris mõõdetakse edu sageli kiiruse ja efektiivsusega, kuid nende taga on ka detailid, millele kahjuks liiga harva mõeldakse. Märkama hakatakse neid alles siis, kui need ühel hetkel enam ei tööta. Üks katkine uks või tõrkuv laadimissüsteem võib aga peatada terve töövoo, tuues kaasa ajakulu ja korraliku rahalise kahju.