Ehitusfirmade huvi Rootsi vastu püsib kõrge

EASi ekspordinõunik Rootsis Anna Öberg kinnitas Äripäevale, et ehitusbuumi tõttu on Eesti ehitusfirmadel endiselt kõrge huvi Rootsi turu vastu.

Paljud Eesti ehitusmaterjalide tarnijad pakuvad paigaldusteenust, sest Rootsi ehitusfirmadel on selle vastu üha suurem huvi, kirjutas Äripäev.

„Kuna Rootsis on ehitajate puudus, ei näe ma, et see nõudlus hoolimata seaudsemuudatusest väheneks,“ ütles Öberg, viidates asjaolule, et Rootsi ametiühingutele antakse välisfirmade survestamiseks alates 1. juunist suuremad õigused. 

Öberg lisas, et Rootsis on suur elamispindade puudus ja seetõttu ehitusbuum, mis on viinud ehitajate puuduseni. See on omakorda tõstnud Rootsi ehitushinnad Euroopa Liidu kõrgeimateks. „See tähendab, et Rootsil on endiselt suur vajadus välisettevõtete järele.“

Öbergi sõnul on paljud ehitus- ja ehitusmaterjalide firmad Rootsi reeglite ja regulatsioonide küsimuses EASi poole pöördunud ja enamus neist on valmis sealsetele nõudmistele vastama, et Rootsi turule siseneda. „Ma ei ole seni Eesti firmade poolt suuri muresid sellega seoses kohanud.“

Loe täispikkuses uudist Äripäevast.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed