Rocca al Mare koolis avati amfiteatrikujuline õueklass ehk Ateena kool, mille kavandasid õpilane Hans Hubert Sams ja arhitekt Emil Urbel. Õueklassi ehitas valmis NOBE, endise nimega Nordecon Betoon.
Ligi 100 inimest mahutav amfiteater võimaldab vabas õhus läbi viia koolitunde, esitada näitemänge, mängida pilli või teha kooriproovi, teatas kool.
Ateena kool on RaM kooli õpilaste ideekonkursi „Lahe vahe tund“ võitnud leidlik lahendus õpikeskkonna mitmekesistamiseks. Projekti idee autor on kooli abiturient Hans Hubert Sams, eestvedaja on RaM kooli arengufond.
NOBE on ka varem osalenud betoonist kultuuri- ja kunstiprojektides, millest tuntuim on Aasta Betoonehitis 2011 tiitliga pärjatud Saksa kunstniku Lukas Kühne loodud heliskulptuur Cromatico Tallinna Lauluväljakul.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Betoonist amfiteater
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ehitus- ja geotehnilistes projektides seisavad insenerid sageli silmitsi pinnastega, mis ei vasta eeldatud kandvuse ja stabiilsuse nõuetele. Üheks tõhusaks ja maailmas väga laialdaselt kasutatavaks pinnaseparandusmeetodiks on killustiksammaste rajamine. See tehnoloogia võimaldab oluliselt parandada pinnase mehaanilisi omadusi ulatuslike väljakaevamisteta või kiirendada konstruktsioonide alla jääva pinnaste tihenemist.