Hallik-Jürgenstein: arendajad saavad ehituslubade välja andmist kiirendada

Ehkki kinnisvaraarendajad kurdavad, et ehituslubade väljastamine venib, saavad arendajad lubade väljastamist oluliselt kiirendada, ütles Tallinna linnaplaneerimise ameti juhataja Anu Hallik-Jürgenstein vastuseks arendajate kriitikale.

Ka ei vasta tema sõnul tõele Äripäevas esitatud väited, nagu veniks ehituslubade menetlus poole aastani. Linnaplaneerimise juhi sõnutsi ei tulene kõik viivitused kaugeltki linnavõimudest tingituna, vaid aega nõuab ka puudulik dokumentatsioon loa taotlejate poolt.

„Arendajad saavad omalt poolt astuda samme selleks, et ehituslubade menetlemist kiirendada, kui esitavad ehituslubade taotlusi, mis on detailplaneeringuga kooskõlas,“ sõnas Hallik-Jürgenstein. „Iga kõrvalekalle detailplaneeringust toob kaasa viivitusi, sest sel juhul annab linnaplaneerimise amet korralduse puuduste kõrvaldamiseks“.  

Ettevõtjad on viivituste pärast pahased, kuid tihtipeale on viivituse põhjustajaks teine ettevõtja. „Päris sageli juhtub nii, et ühele arendajale ehitusloa andmise vaidlustab teine arendaja, mis oluliselt pikendab loa väljaandmise protsessi,“ ütles Tallinna linnaplaneerimise ameti juht.

„Vaadates tänavuse aasta menetlusse võetud ehitusprojekte, siis kõiguvad keskmised menetlusajad 14 ja 33 päeva vahel,“ selgitas Hallik-Jürgenstein.

„Näiteks Lasnamäe, Kristiine ja osa Mustamäes puhul on kahe kuuga menetlusse võetud 102 ehitusprojekti, neist 23 menetlust on tänaseks lõppenud, keskmine menetluse aeg seal on 22 päeva. Seega on võrreldes eelmise aastaga ehituslubade väljastamise kiirus oluliselt kasvanud,“ kommenteeris Tallinna linnaplaneerimise ameti juht. 

Loe ka Tallinn venitab ehituslubadega.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed