YIT ja Tartu Ülikool jätkavad vaidlust tõenäoliselt kohtus

Tartu Ülikooli ja YIT Ehituse vaidlust ülikooli raamatukogu renoveerimishanke üle hakkab tõenäoliselt lahendama kohus, sest pooled ei suuda kokkuleppele jõuda tehtud tööde mahu ja kvaliteedi osas ning kui palju tuleb ülikoolil tehtu eest tasuda.

Kuigi nii YIT kui ka ülikool tellisid omalt poolt eksperdid, kes kuude kaupa ehituse kvaliteeti hindasid, jõuti erinevatele seisukohtadele. 

"Mõelge, mis sõnumi me avalikkusele saadaksime, kui tuleme YITi nõudmistele täielikult vastu ja maksame neile praaktoodangu eest raha, mida nad tahavad. Me ei saa selliseid rikkumisi ehitusturul heaks kiita," ütlesTartu Ülikooli kinnisvaraosakonna juhataja Heiki Pagel Postimehele.

Pagel märkis, et väga suur osa juba tehtud ehitustöödest tuleb ümber teha, kuna kvaliteet ei kannata kriitikat. "Üks asi on subjektiivsed vaidlused, aga teine asi on selged ehitusvead: kalded on valele poole, üksed on erineval sügavused, kasutatud on vale ehitusvahtu," loetles Pagel.  

AS YIT Ehituse juhatuse esimees Margus Põim ütles, et ehitusfirma on tuginenud läbirääkimistel, mis puudutavad ehitustööde teostatust ja kvaliteeti, riiklikult tunnustatud eksperdi arvamusele. "Kuivõrd pooled ei ole seoses eriarvamustega saavutanud läbirääkimiste selles faasis vaidluste lahendamiseks kokkulepet, on ainus seaduslik võimalus firma õiguste kaitseks pöörduda kohtu poole," lausus Põim.

Nii Pagel kui Põim on seisukohal, et pooled vajavad teostatud ehitustööde mahtude ja kvaliteedi hindamiseks määratava eksperdi erapooletut eksperthinnangut.

Varem on YIT Ehitust esindanud vandeadvokaat Kristina Uuetoa-Tepper meediale rääkinud, et ülikool ei ole lepingu täitmiseks teinud vajalikku koostööd. Tema sõnul on raamatukogu ehitusprojekt ja- luba sellised, mis ei võimalda hoonet osaliselt avada. Samas oli selles ülikooli suurim etteheide ehitusettevõttele.

Loe täismahus artiklit Postimehest

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed