Keskkonnaminister soovib ehitada puidust keskkonnamaja

Keskkonnaminister Marko Pomerants soovib ehitada keskkonnaministeeriumi ja selle allasutuste uue hoone puithoonena, mis võiks kujuneda ka Eesti puidutööstuse ekspordivõimekust tõstvaks referentshooneks.

Pomerantsi sõnul onEesti tootjad ja insenerid on suutelised looma maailmamastaabis silmatorkavaid lahendusi,  kuid puuduvad Eesti puidutööstuse võimekust vääriliselt esile toovad hooned Eestis, kirjutas ERR. 

Uude hoonesse koliks projekti kohaselt keskkonnaministeerium koos oma valitsemisala Tallinna ja Harjumaa struktuuriüksustega nagu näiteks keskkonnaagentuur, keskkonnaamet ja keskkonnainspektsioon. Kokku tuleks hoonesse 560 töökohta.

Pinda oleks uues hoones ligikaudu 10 000 ruutmeetrit, sellele lisanduks ligikaudu 6000 ruutmeetri suurune majandus- ja parkimishoone. Hoone ehituseks kuluks hinnanguliselt 29 miljonit eurot.

Pomerantsi kava näeb sel aastal ette arhitektuurivõistluse korraldamise, tuleval aastal saaks asuda projekteerimise juurde ning hoone ehitus toimus aastal 2019 ja 2020. Hoone koos sisutusega valmiks lõplikult 2021. aasta alguses.

Eestis pole seni suurtele puidust büroohoonetele tellijaid leidunud.

Loe täispikkuses artiklit siit.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed