Sõle spordikeskus pidas sarikapidu

Eile toimus Põhja-Tallinnas sel sügisel valmiva Sõle spordikeskuse sarikapidu. Septembris valmiva Sõle Spordikeskuse näol on tegemist multifunktsionaalse kolmekorruselise spordirajatisega, mis kerkib endise Sõle Põhikooli kõrval asuvale kinnistule.

Spordihoone koondab ühe katuse alla nii 25-meetrise 8 rajaga ujula, lastebasseini, kolme väljakuga pallimängusaali, 9 rajaga vehklemissaali ja kaks väiksemat spordisaali, kuhu on kavas rajada jõusaal ning läbi viia muid tegevusi.

Juba on valminud täismõõtmeline kunstmurukattega jalgpalliväljak, mis talveperioodil on kaetud kerghalliga, lisaks eeltoodule ehitatakse territooriumile ka välikorvpalliväljak ja street workout treeningplats.

Sõle Spordikeskuse detailplaneering algatati 2003. aastal ja see kehtestati 2009. aastal. Projekti arhitektid on Kadarik ja Tüür Arhitektid OÜ, projekti tehnilised joonised koostas Est-Konsult OÜ.

Ehituse riigihanke võitjaks osutusid ühispakkujad Nordlin Ehitus OÜ ja OÜ Astlanda Ehitus, nende pakkumuse maksumuseks on 6,8 miljonit eurot. Kogu spordikeskuse ehituse ja sisustuse lõplikuks kogumaksumuseks kujuneb 8,5 miljonit eurot.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed