• 23.03.17, 12:29
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Soome ehitus jätkab rahulikult

Soomes ehitussektoris, kus ka paljud Eesti ettevõtjad on tellimusi ja tööd leidnud, tuleb tänavu rahulikum aasta.
Soome ehitus jätkab rahulikult
  • Foto: Andres Haabu
Kui mullu kasvas Soome ehitussektor 7% ja andis ligi kaks kolmandikku riigi SKP kasvust, siis tänavu ootab Soome ehitusala katusorganisatsioon Rakennusteollisuus kasvu vaid 2-3%.
Läinud aastal lõi alustatud uute korterite arv -- 37 400 -- Soomes rekordi. See oli 13% enam kui eelnenud aastal. Selleks aastaks on RT prognoos 35 000 ja tulevaks aastaks 33 000, kirjutab Äripäev.
Hoog on sees hotellide ning avaliku sektori hoonete - koolid, haiglad - ehitusel ja renoveerimisel, kuid mahukaid projekte peale tulemas ei ole. 

Artikkel jätkub pärast reklaami

Loe täispikkuses artiklit Äripäevast.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 02.10.25, 14:04
Prysmian: jätkusuutlik tootmine on konkurentsieelis, mitte nišš
Jätkusuutlikkus ja rohelisus ei ole enam ammu nišiteema, vaid eeldus, et tootmis- ja ehitusettevõte saaks üldse rahvusvahelisel turul kaasa rääkida. See tähendab, et tootjal peab olema täielik ülevaade nii materjalide päritolust, tootmisprotsessist kui ka sellest, mis saab toodetest pärast nende elukaare lõppu.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele