Viimsi vald lükkas Riito koolihankelt kõrvale

Viimsi vald valis Haabneeme kooli juurdeehituse ehitustööde hankel Riito Ehituse AS-i ja Sand Ehitus OÜ ühispakkumuse ees. ees võitjaks kõrgemat hinda pakkunud Eviko AS-i.

Riito-Sand lubasid tööd teostada 899 207 euroga, Eviko pakkumus ulatus 980 000 euroni, kirjutas Äripäev.

Hanke korraldanud Viimsi valla tütarettevõtte OÜ Viimsi Haldus juht Peeter Solman ütles, et Riito ja Sandi pakkumine ei vastanud tingimustele. 

„Läbi küsimuste ja vastuste selgus, et hind ei sisalda täies mahus nõutud sisustust. Arvestamata oli jäetud köögimööbel vajaliku tehnikaga ning kodundusklassi erimööbel,“ täpsustas Solman, mis Riitole-Sandile saatuslikuks sai.

Solman nentis üldiselt, et kehva mainega ettevõtteid on keeruline hangetelt kõrvaldada. Just seetõttu, kui esitatud pakkumus on kooskõlas riigihangete seaduse ja hanketingimustega.

„Meie aastakäive on üle kümne miljoni euro. Haabneeme kooli tööd jäävad miljoni euro ringi – see teeb kümme protsenti aastakäibest, nii et see on meile suhteliselt oluline objekt,“ ütles Eviko omanik Kaimo Sepp.

Riito ja Sandi omaniku Erik Liiva sõnul Haabneeme kooli juurdeehituse tegemisest ilma jäämine neile suurt mõju ei avalda. „Kui võrrelda eelmise aasta käibega, siis on see väike osa. Hankeid tuleb üle Eesti iga päev juurde, on ka erahankeid,“ kommenteeris Liiv.

Loe täispikkuses artiklit Äripäevast.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed