YIT pidas Mustamäel kortermaja sarikapidu

Foto: YIT Ehitus

Eile pidas YIT Ehitus Mustamäe ja Nõmme piiril asuva kaheksakorruselise korterelamu sarikapidu.

Sarikapärja tõi hoone kõrgeimast tipust alla YIT Ehituse projektijuht Kristjan Lood, kelle sõnul on ehitus kulgenud plaanikohaselt. Piduliku sündmuse eesmärgiks oli ehitajaid kostitada, teatas ettevõte.

Sarikapidu on kogu ehitusprotsessis märgilise tähendusega, kuna hoone on saavutanud oma struktuurse lõppkõrguse. “Kui ehitatavat  hoonet võrrelda  näiteks elusorganismiga, siis sarikapeo hetkeks on paika saanud luud ja kondid – karkass, mis kõike koos hoiab. Edasi toimub närvisüsteemi, verevarustuse ja hingamisteede rajamine, mille vasteks hoones võiks olla näiteks elektrisüsteemid, veevarustus ja ventilatsioon,” tõi Kristjan Lood paralleeli.

Mäepealse 13/2 saab olema uue kuue kortermajaga arendusetapi esimeseks hooneks Mustamäel. Hoone valmib sügisel.

Arhitekt Janno Põldme projekteeritud  elamud on kaheksa maapealse ja ühe maa-aluse korrusega. Ühel kinnistul paikneb maapealses osas kaks hoonet (13/1  ja 13/2 ), mis on omavahel ühendatud maa-aluse parklaga. Hoovis asuvad laste mänguväljak ja puhkeala.

Omapärase lahendusena on korterelamu korrus jagatud kaheks kõrguslikult erinevaks tasapinnaks, millest ühel paikneb 3 ja teisel 1,5m kõrgemal tasapinnal 2 korterit, et tagada elanikele rohkem privaatsust.

Teise kortermaja ehitusega alustatakse juba käesoleval kevadel.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785