Rail Balticu ehitamiseks vajalike kinnisasjade omandamisega on kavas alustada pärast kinnisasja sundvõõrandamise seaduse muudatuste jõustumist, eeldatavalt juhtub see käesoleva aasta kevadel.
Maa-amet on sõlminud Rail Balticu ehitamiseks vajalike kinnisasjade hindamisteenuste hanke käigus raamlepingu viie pakkujaga: Kaanon Kinnisvara Teenused OÜ, Arco Real Estate AS, OÜ Kinnisvaraekspert, OÜ Domus Kinnisvara Vahendus ning ühispakkujad Pindi Kinnisvara OÜ ja ERI Kinnisvara OÜ.
"Raamlepingu alusel on võimalik tellida hindamisaruandeid kuni 650 kinnisasja kohta, kuid tegemist on eeldatava mahuga ja hetkel ei ole täpselt teada, kuidas jaguneb hindamise maht maakondade lõikes," ütlesRail Balticu maade omandamise projektijuht Merje Krinal Delfile.
"Hüvituse väärtuse hindamisel võib hindaja lähtuda turuhinnast või sõltuvalt olukorrast vara asendamise, remontimise või ülesehitamise kuludest. Hindamisel arvestatakse ka kaasnevate kahjudega," ütles Krinal.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Loe täismahus artikli
siit.Seotud lood
10.-12. oktoobril toimub Tartus mess Ehitus ja Sisustus, millest võtab tänavu osa 70 ettevõtet, kelle tegevusvaldkonnad ulatuvad üldehitusest kuni sisustamiseni välja. Tulenevalt aastaajast pannakse palju rõhku energiasäästlike lahenduste tutvustamisele, kuid esitletakse ka sisustustrende. Eraldi väljapanek on pühendatud saunamajadele.