Alapakkumus maksis Riitole raadiotorni hanke

Tallinna lauluväljak lükkas peale selgituste küsimist tagasi raadiotorni riigihanke võitnud Riito Ehituse ja Sand Ehituse ühise pakkumuse.

6. jaanuaril teatas Tallinna lauluväljaku juhataja Riho Rõõmus, et raadiotorni rekonstrueerimise riigihanke võitsid ühispakkujad Riito Ehitus ja Sand Ehitus. Pakkumuse summaks oli 363 313,27 eurot.

Raadiotorni pakkumuste avalikust protokollist selgus, et Riito Ehitus oli teinud alapakkumuse. Odavuselt teine pakkumus oli juba 25% kallim Riito omast ning kõigi seitsme hankel osalejate pakkumuste aritmeetiline keskmine oli 37% kallim kui Facio järgalste summa, kirjutas Delfi.

13. jaanuaril edastas SA Tallinna lauluväljak juhataja käskkirja, millega lükati tagasi Riito ja Sand Ehituse tehtud pakkumus.

"Hankija on küsinud pakkujalt selgitust. Pakkuja analüüsis veel kord oma pakkumust ning teatas, et on teinud pakkumusese eelarvestuse faasis olulisi vigu, mistõttu ta ei suuda tagada kõigi hankedokumentides esitatud tingimuste ning nõuete kvaliteetset ja tähtaegset täitmist," on toodud käskkirjas põhjenduseks.

Hankel tunnistati edukaks Tarrest LT OÜ poolt esitatud pakkumus maksumusega 487 496,50 eurot.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed