Tallinnas toimunud ümarlaual tõdeti, et Tallinna siluetti rikastav Patarei merekindlus tuleks rekonstrueerida. Rekonstrueerimise saavutamiseks vajaliku viisi ja finantseerimisallika leidmise osas olid osalejad eriarvamusel.

- Visioon Patarei merekindluse tulevasest sissepääasust.
- Foto: RKAS
Riigi Kinnisvara AS sedastas 28. novembril toimunud ümarlaual, et on seadnud eesmärgiks Patarei merekindluse väärtustamise ning tervikliku, jätkusuutliku multifunktsionaalse ja avatud linnakeskkonna arendamise, mis on seatud sihiks ka detailplaneeringu koostamisel. Kethitva detailplaneerigu protsess algatati RKASi poolt 2013. aastal, et pakkuda tulevasele investorile 3,6-hektarilisel alal mitmekülgseid võimalusi ning muuta monofunktsionaalse hoonekompleksi kasutusvõimalusi multifunktsionaalsemaks.
Seotud lood
Veel mõni aasta tagasi tähendas päikesepaneelide omamine sirgjoonelist äriloogikat: toodad elektrit, tarbid ise ning ülejäägi müüd hea hinnaga võrku. Täna on olukord energiaturul muutunud. Taastuvenergia tootmisvõimsusi on lisandunud omajagu ning päikeselistel tundidel tekib võrku suur ületootmine, mis surub börsihinna madalaks või isegi negatiivseks. Seetõttu on akusalvestid muutumas nii ehitus- kui ka põllumajandusettevõtete jaoks üheks olulisemaks investeeringuks energialahendustes.