23 detsember 2016

YIT lõi kortermajade ehitamiseks fondi

Vibu 2 ja 4 kortermajade projekt, mis on üks paljudest YIT arendusprojektidest Tallinnas.  Foto: YIT

Soome ehituskontsern YIT asutas koos Etera ja rea Soome erainvestoritega 37 miljoni euro suuruse elamuehituse fondi, mis hakkab finantseerima kortermajade ehitust ka Eestis.

Fondi eesmärk on investeerida nii Eesti, Läti ja Leedu kortermajade ehitusse kui ka elamuehitusse Tšehhis, Slovakkias, ja Poolas, teatas YIT täna börsile.

 

Räägime sellest, mis toimub praegu kortermajade ja ärikinnisvara arenduses, Äripäeva kinnisvarakonverentsil 21. veebruaril 2017.

Vaata kava ja registreeru siit!

Fondis jaguneb osalus järgmiselt: YIT-le kuulub 40%, Eterale 30% ja väikestele Soome investeerimisfirmadele 30%. Fondi juhib idabloki riikides ja Venemaal kinnisvarainvesteeringute ja kinnisvaraarendusega tegelev Vicus Capital Advisors Limited.

Järgnevatel aastatel plaanib fond ellu viia 10 arendusprojekti ja turule tuua ligikaudu 1000 korterit, mis müüakse peamiselt erasektorile.

Investori vaatenurgast pakub fond unikaalset võimalust investeerimise tasakaalustamiseks atraktiivsel Ida-Euroopa eluasemeturul koos juhtivate arendajatega, kommenteeris Vicus Capital Advisors Limited tegevdirektor Markus Jaakonsaari.

Fondipõhine koostöö võimaldab investeerida elamuehitusse Euroopa kasvava majandusega piirkondades. Majanduse kasvades suureneb nõudlus elamispinna järgi ning kvaliteetsele uusehitusele näib samuti selgelt ruumi olevat, lisas Etera kinnisvaravaldkonna juht Jukka Reijonen.

Fond toetab YIT kasvustrateegiat, pakkudes finantseeringut juba käimasolevatele ehitusprojektidele ja võimaldab vabastada omakapitali senisest varasemas staadiumis. Lõime uue kapitaliefektiivse finantsinstrumendi, mida saame kasutada elamuarenduse äri kasvatamiseks Kesk-Euroopa riikides, kommenteeris YIT Balti ja Kesk-Euroopa riikide äriüksuse juht Tom Sandvik.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785