TOP: parimad ehitajad keskenduvad tugevustele

Parimad ehitajad on üles leidnud oma tugevused ja keskenduvad neile. Samas on kunst mitte sukelduda liiga kitsasse nišši. Ülioluline on kliente kuulata ja võimalikult täpselt nende soovid täita.
Parimad ehitajad on üles leidnud oma tugevused ja keskenduvad neile. Samas on...

Tihe konkurents sunnib ehitajaid pingutama, kuigi uued lahendused jõuavad platsile visalt. Suurt peavalu teevad töö korralduslik pool ja riigihanked, kinnitavad Äripäeva ehitusettevõtete edetabeli edukamad.

Kes sai mullu väljakutsetega paremini hakkama? Parimad ehitajad on üles leidnud oma tugevused ja keskenduvad neile. Samas on kunst mitte sukelduda liiga kitsasse nišši. Ülioluline on kliente kuulata ja võimalikult täpselt nende soovid täita.

Edetabeli esinumbriks on eelmise aasta majandustulemuste põhjal energeetika- ja tööstusobjektide abikatlaseadmeid monteeriv ja remontiv Eesti Energomontaaž AS, kes aasta varasemas edetabelis hõivas 11. koha. Ida-Virumaal tegutseval ettevõttel on seljataga suurepärane majandusaasta, mil müügitulu ulatus enam kui 22 miljoni euroni, käive kasvas võrreldes 2014. aastaga ligi poolteist korda. Muljetavaldav oli ka kasumi ligi 2,7 miljoni eurone kasv.

Ehitusettevõtete TOPis osalenud 108 ettevõtte koondkäive oli 2015. aastal 1,79 miljardit eurot. Enam kui 100 miljoni eurose käibe tegi mullu kolm firmat: Nordecon, Merko Ehitus Eesti ja Ehitusfirma Rand ja Tuulberg. Suurima – 2,42kordse käibekasvu tegi EBC Ehitus.

Ehitustrust AS juhatuse esimees Kaido Somelar vastas küsimusele,  mida nad teevad konkurentidest paremini, et tipus püsida muu hulgas järgnevalt: “Hindan väga kõrgelt sõnapidamist ja kohusetundlikkust ja need on ka jooned, mis meie meeskonnale omased on. Ehk tegelikult ma arvan, et me oleme üheselt aru saanud, mis on meie soov ehitusturul ja kuhu Ehitustrust jõuda soovib. Tugevalt siduv meeskonnatunne on kindlasti väga kõva jõud parima saavutamiseks. Ja mitte vähem oluliseks pean ma oskust oma kliente teenindada, või mis see ehitamine muud on. Insenertehniline valmisolek on seejuures iseenesestmõistetav.”

2016. aasta sügisel ilmuvad Äripäeva TOPid on koostatud 2015. aasta majandusnäitajate põhjal. Koondedetabeli koostamise aluseks on kuus majandusnäitajat: käive 2015, ärikasum 2015, käibe ja kasumi kasv 2015. aastal, rentaablus ning varade tootlikkus. Edetabelis osalevad ettevõtted, kelle majandustulemused olid äriregistris andmete kogumise ajaks skannitud ja ettevõte tegutsenud kahel viimasel majandusaastal.

Täismahus edetabel  ning edukamate kommentaarid on loetavad 21. novembri Ehituse kuukirjast.

 

Osale arutelus

  • Mariliis Pinn

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed