Varisenud Maxima ehitaja äri õitseb Lätis

Riias 2013. aastal kokku varisenud Maxima ehitanud firma on tänavu võitnud hulgasiliselt hankeid. Foto on illustratiivne.  Foto: Pixaby

Riias 2013. aastal kokku varisenud Maxima ehitanud firma RE&RE ja sellega seotud RERE Grupa on tänavu võitnud rohkem kui 50 miljoni euro eest riigi- ja munitsipaalhankeid, vahendab Läti televisiooni „De facto“ saadet Äripäev.

RE&RE kaasomanik Didzis Putninš, kes annab sel nädalal kohtus tunnistusi, keeldus „De facto“ küsimustele vastamast. Nii tema kui ka kõik teised RE&RE osanikud on viimased kolm aastat intervjuudest keeldunud.

Kuigi Putninš intervjuust ära ütles, jõudis ta ajakirjanikule öelda, et tal on väga raske töötada ja et meedia „teeb kõik, et meil ei hakkaks kergem“. Ta kurtis, et kohtuskäik venib pikale ja „võib juhtuda, et see mõjutab meie firmat… ja meid hävitatakse ilmaasjata, ainult selle pärast, et me ehitame“.

Tänaseni on RE&RE seisukohal, et Riia Maxima varingus pole süüdi mitte ehitaja, vaid projekteerija. Ometi arvab prokuratuur vastupidi – süüdistus on esitatud ehitusfirmale. Süüdistuses seisab, et ehitusjuht suhtus hooletult oma kohustusesse, peatöövõtja RE&RE aga ei kontrollinud piisavalt oma töölisi.

Riias Zolitude linnaosas asuva kaupluse lagi kukkus sisse 2013. aasta 21. novembril ajal, kui õhtusel tipptunnil oli müügisaalis palju inimesi. Katastroofis hukkus 54 inimest, poolsada inimest sai viga. Uurimisraporti kohaselt põhjustas varingu ehitusviga.

Pikemat vahendab ehitusfirma RE&RE ja sellega seotud ettevõte RERE tegemisi Äripäev siin.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785