Ametikoolidest tulid esimesed kutsetunnistusega katusemeistrid

Lasnamäe Mehaanikakool koolitab plekk-katusemeistreid.
Lasnamäe Mehaanikakool koolitab plekk-katusemeistreid.

Eesti Katuse- ja Fassaadimeistrite Liidu eestvedamisel on ametikoolidest tulnud esimesed kutsetunnistusega plekk- ja lamekatusemeistrid.

Katusetöid on õpitud muude ehituserialadega koos või pigem omandatud praktilised kogemused töö käigus, ent nüüd on asjaolud muutunud, riikliku õppekava alusel saadud teadmiste ja oskustega meistrid on andnud esimesed meistri- või sellitaseme eksamid, teatab liit.

Liidu kinnitusel tuli meistrite koolitamiseks vajaminevate koolitusprogrammide loomiseks esmalt luua rahvuslikud katuseehituse standardid, samuti tuli koostada koostöös Kutsekojaga kutsestandard katusekatja elukutse kirjeldamiseks. Järgnes õppekavade loomine ja kinnitamine, õpetajate ja õppeasutuste leidmine.

Hetkel koolitatakse katuseehitusele spetsialiseerunud plekkseppi Haapsalu Kutsehariduskeskuses ja Lasnamäe Mehaanikakoolis Tallinnas. Lamekatuse õppesuund tegutseb Tallinna Ehituskoolis. 2017.aasta sügisest alustavad Tallinna Ehituskool ja Viljandi Kutsehariduskeskus kaldkatuse ehitajate koolitamist. Lisaks on plaan luua selge kord juba aastaid praktiseerinud katuseehitajate eksamineerimiseks täiemahulisest õppetööst osavõtmise kohustuseta, tuginedes vaid lühiajalisele koolitusprogrammile. Kutseeksamite ja kutse andmise pikaajalisem eesmärk on Eestis jõuda olukorrani, kus katustel toimetavad oma oskusi tõestanud töölised. 2018.aastast kehtestatava nõude järgi ei ole ilma kutsetunnistuseta katuseehitajal enam riiklikele objektidele asja, selgitab liit.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed