Balticconnectori mereosa ehituse projektijuhiks sai ILF Polska

Balticconnectori gaasitoru kogupikkus saab olema ligi 150 kilomeetrit. Fotol on illustratiivne tähendus.  Foto: Kadri Bank

Elering AS ja Soome ettevõte Baltic Connector OY sõlmisid lepingu Poola ettevõttega ILF Consulting Engineering Polska, mis hakkab juhtima Eesti-Soome gaasiühenduse Balticconnector merealuse osa ehitusprotsessi ja käivitamist.

ILF Polska ülesanne on täiendada merealuse gaasitoru projektdokumentatsiooni, juhtida ehitustegevust, suhelda tarnijatega ning nõustada tellijat gaasiühenduse ülevõtmisel ehitajalt ja käivitamisel.

ILF Polska partneriks on Austraalia ettevõte Subsea Engineering Associates Pty, kelle jaoks on Balticconnector teine sarnane merealuse toru projekt Läänemere regioonis.

Gaasiühenduse merealuse osa ehitushange käivitub 2017. aasta esimeses pooles. Kogu ühendus valmib kava järgi 2020. aastaks.

Eesti-Soome gaasiühenduse Balticconnector kogupikkus on ligi 150 kilomeetrit, millest 80 kilomeetrit paikneb Paldiski ja Inkoo vahel meres. Merealuse gaasitoru läbimõõt on 50 sentimeetrit ja surve torus kuni 80 baari.

Balticconnectori kogumaksumus on 250 miljonit eurot, millest 75 protsenti ehk 187,5 miljonit tuleb toetusena Euroopa Liidult.

 

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785