Nordecon kasvatas käivet

Nordecon AS teatas, et suurendas võrreldes möödunud aasta sama ajaga eelkõige tänu hoonete ehituse segmendile kolmandas kvartalis kontserni käivet.  Foto: Andras Kralla

Nordecon AS teatas, et suurendas võrreldes möödunud aasta sama ajaga eelkõige tänu hoonete ehituse segmendile kolmandas kvartalis kontserni käivet.

Ehituskontserni emaettevõtte aktsionäridele kuuluva osa kolmanda kvartali puhaskasum vähenes 2,08 miljonilt eurolt 2,01 miljonile eurole. Seevastu käive suurenes 44,3 miljonilt eurolt 59,7 miljonile eurole.

„Üldist ehitusturgu mõjutav rajatiste valdkonna ehituse vähenemine avaldab mõju ka kontserni müügitulu jaotusele. Ootuspäraselt on suurenenud hoonete segmendi müügitulud, milleni on viinud peamiselt eratellijatega sõlmitud lepingute kasv,“ kirjutas Nordecon majandusaruandes.

Üheksa kuu müügitulu suurenes 18%, 113,5 miljonilt eurolt 133,5 miljonile eurole.

Lisaks toodi välja, et järjest tihedamaks muutuvas konkurentsis on kontsern suutnud brutokasumlikkust kasvatada. Üheksa kuu brutokasum suurenes 6,3 miljonilt eurolt 8,6 miljonile eurole.

„Kasum on teenitud peamiselt hoonete ehituse segmendis, kus brutokasumlikkus kasvas 5,4%-lt 8,2%-le,“ teatas Nordecon. „Rahule ei saa jätkuvalt jääda aga rajatiste segmendi tulemusega, mille brutokasumlikkus on võrreldes eelmise aasta sama perioodiga oluliselt vähenenud, moodustades 3,6%.“ Aasta tagasi samal ajal oli see näitaja 8,9%.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785