• 10.11.16, 10:15
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Tööjõupuudus venitab ehitustöid üle tähtaja

Ehitusettevõtjad kurdavad, et töötajaid on keeruline leida, mille tagajärg on, et tööde lõpetamine kipub lubatust pikemaks venima. Lahenduseks võiks ehitajate hinnangul olla vöörtööjõu riiki lubamine või nüüdisaegsema ja vähem töökäsi nõudva tehnoloogia kasutusele võtmine.
Tööjõupuudus venitab ehitustöid üle tähtaja
  • Foto: Andres Haabu
ASi Rudus juhatuse liikme Rene Raamatu sõnul nad palkadele otseselt survet ei tunne. “Palgatõusu on küll mõnikord küsitud, aga meil on põhimõte, et palgad on seotud tarbijahinnaindeksiga, mis on olnud pigem negatiivne,” selgitab Raamat ettevõtte põhimõtteid.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 12.01.26, 09:58
Stabiliseerimine kui alakasutatud võimalus Eesti taristuehituses
Taristuehituses on üks viga, mis maksab rohkem kui kõik teised kokku – probleemidega tegeletakse liiga hilja. Sageli alles siis, kui tee on juba lagunenud ja remont on vältimatu. Põhjus ei peitu enamasti nähtavas pealiskihis, vaid sügavamal: aluspinnases.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele