Maa-aluste käikude kohale rajati Eesti esimene nutiladu

Maa-aluste käikude kohale rajati Eesti esimene nutiladu
Maa-aluste käikude kohale rajati Eesti esimene nutiladu

Tänassilma Tehnopargis valmis uudne 33 laoruumiga väikeladude kompleks Kookon. Selle ehitamise tegi keeruliseks asukoht Peeter Esimese ajal rajatud maa-aluste käikude kohal.

Kookoni asutaja Rait Minumetsa sõnul sõnul oli ehitus keeruline, kuna kompleksi alla jääb Peeter Suure merekindluse osana rajatud 3 km pikkune maa-alune käikude süsteem, kuhu nõukogude ajal ehitati ka viie maa-aluse korrusega ning arvatavalt poolest tuhandest ruumist koosnev õhuseirekeskus. “Nõukogude ajal ehitatud käikudega kaasnesid projekteerimisel ning ehitusloa taotlemisel eritingimused, mida pidime ehitusprotsessis arvesse võtma. Sellest tulenevalt on laokompleks näiteks L-tähe kujuline, mitte neljakandiline nagu esialgu soovitud,” selgitas Minumets.

Kookoni laokompleksi moodustavad 33 eraldiseisvat laoruumi, mis jäävad pindalalt 20-146m2 vahemikku. Tegemist on Miinumetsa sõnul uuendusliku lahendusega nii Eestis kui lähiriikides, kuna laoruumide opereerimist on võimalik hallata mobiilirakenduse kaudu.

Tänassilma Tehnopargi laokompleks on esimene kolmest Tallinnasse loodavast nutiladude kompleksist – teine nutiladu rajatakse Tallinna lennujaama lähedusse Suur-Sõjamäele ning kolmas Mustamäele.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed