Ehitushinnaindeks keeras materjalihindade toel kergele tõusule

Eelmise kvartaliga võrreldes kallinesid tööjõu maksumus ja kulutused masinatele 0,1%.
Eelmise kvartaliga võrreldes kallinesid tööjõu maksumus ja kulutused masinatele ...

Ehitushinnaindeks tõusis käesoleva aasta kolmandas kvartalis teise kvartaliga võrreldes 0,7% ja langes eelmise aasta kolmanda kvartaliga võrreldes samuti 0,7%, teatas statistikaamet.

Ehitushinnaindeksit mõjutas kolmandas kvartalis võrreldes eelmise aasta sama kvartaliga eelkõige materjalide odavnemine, mis andis üle kolmveerandi indeksi langusest.

Eelmise kvartaliga võrreldes kallinesid tööjõu maksumus ja kulutused masinatele 0,1%. Ehitusmaterjali hinnad tõusid kvartalivõrdluses 1,1%.

Remondi- ja rekonstrueerimistööde hinnaindeksi muutus oli 2016. aasta kolmandas kvartalis teise kvartaliga võrreldes 0,9% ja eelmise aasta kolmanda kvartaliga võrreldes -0,8%.

Ehitushinnaindeksi arvutamisel kaasatakse neli ehitistegruppi: eramud, korruselamud, tööstus- ja ametihooned. Remondi- ja rekonstrueerimistööde hinnaindeksi puhul on vaatluse all ametihooned. Ehitushinnaindeks väljendab ehitustegevuse maksumuse muutust ehitusplatsi otsekulude tasemel. Otsekuludes arvestatavad ressursid jaotatakse kolme põhigruppi: tööjõud, ehitusmasinad ja -materjal.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed