Kuulsust kogunud Koda kandideerib parimaks väikeobjektiks

Eesti Arhitektide Liit kuulutas täna välja viis nominenti väikeobjekti preemiale. Teiste objektide seas kandideerib ka väikeelamu Koda, mis pälvis mullu Aasta betoonehitise konkursil betooniinnovatsiooni eriauhinna ning on saanud kajastust mitmetes arhitektuuri erialaväljaannetes.

Koda by Kodasema kontseptsiooni autorid on Taavi Jakobson, Ülar Mark, Hannes Tamjärv, Kalev Ramjalg ja Marek Strandberg. Hoone arhitektiks on Ülar Mark, sisearhitektideks Kariina Kristiina Kaufmann, Kadri Tonto, Hannes Praks ja konstruktoriks Egon Kivi. 2015. aasta septembris valminud hoonemudeli tellija ja tootja on Kodasema OÜ. 

Konkursi Aasta betoonehitis 2015 þürii iseloomustas Koda kui suurepärast näidet ühiskondlikust algatusest, mis õigete inimeste-spetsialistide kokku sattudes võib mägesid liigutada.

„Koda avaldas muljet, kui väike, aga tubli katse lihtsustada eramuehi-tust ning leida uusi, kaasaegseid ja laialdaselt kätte saadavaid lahendusi eluasemeproblee-midele. Koda näitab, et betoonehitis ei pea tingimata olema suuremahuline ja staatiline, betooni saab koos teiste materjalidega edukalt kasutada ka selliste väikeehitiste puhul,” kommenteeris þürii.

Väikeobjekti võistluse parimad selguvad 9. detsembril teatris NO99 toimuval arhitektuuripreemiate tseremoonial. Väikeobjekti preemiale laekus 15 tööd, millest þürii valis välja viis tugevamat.

EALi väikeobjekti konkursil osalevad arhitektuursed väikevormid, väikesemahulised ehitised, maastikulised objektid. Preemia suurus on 4000 eurot ning selle väljaandmist toetab Kultuurkapital. Väikeobjekti konkursi 2016 þüriisse kuuluvad: Vesa Humalisto (SAFA), Ivar Lubjak (EAL), Aet Ader (EAL), Edgar Kaare (EMAL), Ilona Gurjanova (EDL).

Loe Koda kohta pikemalt siit. 

Konkursil EALi väikeobjekt 2013-2015 kandideerivad veel: 

• Metsakõlakojad RUUP

Idee autor: Birgit Õigus

Projekti autorid ja ehitajad: Birgit Õigus, Mariann Drell, Ardo Hiiuväin, Lennart Lind, Henri Kaarel Luht, Mariette Nõmm, Johanna Sepp, Kertti Soots, Sabine Suuster

Juhendajad: Aet Ader, Karin Tõugu, Kadri Klementi, Mari Hunt (b210), Tõnis Kalve ja Ahti Grünberg (Derelict Furniture)

Projektijuht: Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri osakond

Tellija: RMK

Valmis: 2015 september

•  Tsikuraat

Idee autor: Saari Sildos

Ehitajad: 1. kursuse arhitektuuri ja linnaplaneerimise eriala tudengid 2012-2013

Ehituspraktika juhendaja: Jaan Tiidemann

Valmis: 2013 august

• Ujuv saun

Autor: Tomomi Hayashi (HG Arhitektuur)

Tellija: Mait Rõõmusaar

Valmis: 2013 august

• Uusnurk

Autorid: Anne Rudanovski (skulptor), Anna-Liisa Unt (maastikuarhitekt)

Valmis: 2013 talv, kokku 6 erinevat asukohta kuni 2016.

Esmaesitlusel Tartu Raekoja platsil olid installatsioonil kaasautorid Martin Rästa (graafiline disain), Ardo Ran Varres (heliinstallatsioon), Kerttu Kruusla (video), Andres Sarv (valgustus), Paul Sõrmus (konstruktsiooni konsultatsioon).

Galerii

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed