Kortermajad Kalev ja Linda said ehitajate tantsupeoga nurgakivi

Eile said Tallinnas nurgakivi Kalevi keskstaadioni kõrvale kerkivad korterelamud Kalev ja Linda, kuhu järgmise aasta suvel saavad endale kodu üle 70 perekonna.

Staadioni majade näol kerkivad legendaarse tantsustaadioni kõrvale kaks eriilmelist korterelamut kokku 73 korteri ja 9 äripinnaga. „Me ikka rõhutame, et sinna ei tule mitte korterid, vaid üle 70 kodu,“ ütles Staadioni Majade projektijuht Martin Ellervee. 

"Tänaseks on üle poole kodudest juba omaniku leidnud,“ lisas ta.

Eilse tantsupeoks kujunenud nurgakivi paneku tseremoonia juhatasid Märt Agu juhendamisel sisse tantsurühmad Uppsar ja Hiired Tuules, kes ehitusmeesteks riietatuna etendasid Kalevi ja Linda kokkusaamise lugu kaasaegses võtmes. Ajakapsli, millesse traditsioonide kohaselt peideti hoonete joonised, süsi, allikavesi, pihlakaoksad, ajalehed ja mündid, tõi kohale kraana. Hoone projektile andis õnnistuse EELK Jaani koguduse õpetaja Jaan Tammsalu.

Kalevi ja Linda majade suletud netopind saab kokku olema 9133,5 m2 ja maht 37 888m3.

Staadioni Majade arhitektuurse lahenduse on loonud SALTO AB arhitektid Maarja Kask ja Ralf Lõoke, konstruktsioonide projekti autoriks on Sirkel & Mall, ehituse peatöövõtjaks on Hausers Grupp, ehitustöid juhivad Klaus Treimann, Siim Toots ja Aleksander Štšerbakov. Ehitusjärelevalvet teostab EhitusekspertiisibüroostTeet Sepaste.

Hoonestuse arendaja on Stadium Real Estate OÜ.

Galerii

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed