Maikuus alanud Elva kultuurikeskuse rekonstrueerimistööd jõudsid nurgakivitseremooniani. Rekonstrueerimistööde käigus saab uue ilme ja tänapäevased tehnilised lahendused 1986. aastal valminud kino "Heli" hoone.

- Nurgakivi asetasid Elva linnapea Eva Kams ja YIT Ehituse Lõuna-Eesti ehituspiirkonna juhataja Andras Kelt.
Nurgakivi asetasid Elva linnapea Eva Kams, YIT Ehituse Lõuna-Eesti ehituspiirkonna juhataja Andras Kelt, SA Elva Kultuur juhataja Kätlin Saarela ning Tartu maavanem Reno Laidre, teatas Elva linnavalitsus.
Nurgakivi kapslis talletati traditsiooniliselt kohalikud lehed, kultuurikeskuse joonised, ehituspäevik, raha, mälupulgale salvestatud Elva kultuuri ajalugu piltides ning Tartumaa õnnenööp.
Arhitekt Maie Penjami projekteeritud hoone rekonstrueerimisprojekti autor on Uko Künnap U-DISAIN OÜ-st. Uus lahendus on kooskõlas algsete arhitektuursete printsiipidega ja põhimahtude asetusega. Fassaadiks on loodusvalgete tellispindade vaheldumine metallraamistuses klaaspindadega ning peasissekäik saab varikatuse.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Elva kultuurikeskuse rekonstrueerimise ehitustööd algasid maikuus, lõpptähtaeg on detsembris. Ehitustööde maksumus on 1 094 950,17 eurot, millele lisandub käibemaks. Omanikujärelevalvet teostab Jyrr Invest OÜ.
Ligi 1300 ruutmeetri suuruse kaasaegse kultuurikeskuses valmimisel saab kasutada 250kohalist multifunktsionaalset saali, milles saab korraldada kontserte, teatrietendusi, näidata kino ning lisaks pakkuda konverentsiteenust. Uuenenud hoone arhitekt on
Eva Kamsi sõnul on Elvas juba aastakümneid oodatud uue kultuurimaja valmimist. „Elva aktiivne kultuurielu on kestnud juba rohkem kui sada aastat ning uue kontserdisaali valmimisega loome kaasaegsed võimalused kultuuri arenguks.“
Elva kultuurikeskuse nurgakivi

4 fotot
- Elva kultuurikeskuse nurgakivi
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
PAROC® toob ehitusturule uue toote – PAROC
Linio 10cc. Tegemist on kaasaegse kivivilla soojusisolatsiooniplaadiga fassaadide jaoks (ETICS), mille mõlemad pooled on juba tehases kruntvärviga kaetud. See lahendus aitab ehitusplatsil tööd tõhusamalt korraldada, säästes paigaldusaega ja vähendades liimikulu.