YIT allkirjastas Pärnu Vanalinna Põhikooli ehituslepingu

Pärnu Vanalinna Põhikooli hoonete rekonstrueerimise ning restaureerimise projekteerimis- ja ehitustööd teostab 3,6 miljoni euro eest YIT.

Lepingu allkirjastasid Pärnu Linna majandusosakonna juhataja Mait Talvoja ja AS YIT Ehitus Lääne-Eesti piirkonna juhataja Urmas Kivistik eelmisel nädalal, teatas ettevõte.

Lepingumaht on ca 3,6 mln € + km. Ttöödega alustatakse 18. augustil ning hoone üleandmine tellijale on planeeritud 18. august 2017.

1902. aastal valminud arhitekt August Reinbergi ainulaadse projekti järgi valminud koolihoone ehitustöödele rakenduvad muinsuskaitse kõrgendatud nõudmised.

Pärnu linnavalitsuse majandusosakonna juhataja Mait Talvoja ütles Pärnu Postimehele, et 114aastane Nikolai 26 koolimaja ja eakas Pühavaimu 19 võimlahoone selle kõrval võetakse renoveerimise käigus müürideni puhtaks. Koolimaja puhul ei puutu remont vaid katust ja aknaid, mis on nii korralikud, et neid pole vaja välja vahetada.

“Ajalooline koolimaja saab täiesti uue sisu, kütte-, vee- ja elektrisüsteemi. Ühte hoonetiiba tuleb liftki ja tundmatuseni muutub kooli õueala,” andis Talvoja eesootavast aimu.

Majandusosakonna juhataja tõdes ajalehele, et ees ootab mahukas töö ja Vanalinna kooli rekonstrueerimise ja restaureerimise projekteerimis- ja ehitustöödeks korraldatud riigihanke võitjaks tunnistatud YIT Ehitusel pole ajaga priisata.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed