Valitsus andis Misso valla munitsipaalomandisse 3,8 hektarit tootmismaad, et vald saaks rajada päikeseelektrijaama.

- Päikesepaneelid büroohoone katusel Tallinnas.
- Foto: Meeli Küttim
Päikeseelektrijaama rajamine annab Misso vallale võimaluse toota ise elektrienergiat Misso aleviku piirkonnas.
"Setomaa piirkonnas puuduvad hetkel lokaalsed elektritootmise võimsused. Seega on energia tootmine Misso aleviku piirkonnas perspektiivne ning kohaliku elu soodustav," ütles peaminister Taavi rõivas valitsuse pressikonverentsil.
Omavalitsus planeerib päikeseelektrijaama rajamist kahes etapis. I etapp (200 kW) on suunatud valla enda tarbeks. II etapp (kokku kuni 1 MW) annab võimaluse katta kõigi vallahoonete ja taristute -- Misso vallakeskuse hoone, koolimaja, õpilaskodu, pumplate, biopuhasti, jaama kõrvale kavandatava uue hooldekodu, tänavavalgustuse, katlamaja jm.-- energiavajaduse.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Haldusreformi tulemusel valdade ühinemisel munitsipaalehitiste tarbeks toodetava elektri kasutamise võimalused kasvavad. Plaani kohaselt rajab jaama ja hakkab opereerima piirkonnas praegu moodustamisel olev Misso valla osalusega energiaühistu.
Seotud lood
Renoveerimisest räägitakse Eestis palju, kuid praktikas lükatakse vajalikud tööd sageli aastaid edasi. Mitte ainult rahapuuduse tõttu, vaid seepärast, et kogu protsess tundub kinnisvaraomaniku jaoks keeruline ja killustatud. Tellides ühelt ettevõttelt aknad, teiselt soojustuse ja kolmandalt krohvimise, tuleb lisaks kogu tööd koordineerida ning loota, et kõik detailid omavahel kokku sobivad.