Järgmisel suvel jõuab kvoodiraha lasteaedade rekonstrueerimisse

Fassaad
Energiatõhususe tõstmiseks peavad omavalitsused esitama taotluse, mille...

Riik toetab omavalitsusi CO2 kvoodirahast, et rekonstrueerimisega parandada lasteaedade energiatõhusust ja vähendada nende ülalpidamiskulusid. Aastani 2017 on planeeritud lasteaedadesse investeerida ligikaudu 14 miljonit eurot, teatab rahandusministeerium.

Riigihalduse minister Arto Aas allkirjastas vstavasisulise määruse, mille põhjal on rekonstrueerimistööd planeeritud järgmise aasta suvesse. „Lasteaiahoonete energiasäästust kokku hoitavat raha on võimalik suunata näiteks lasteaia õpetajatele kõrgema palga maksmiseks,“ ütles Arto Aas. „Eelistame neid lasteaedu, mis vajavad rekonstrueerimist võimalikult kiiresti ja on kõige kehvemas seisukorras. Tegemist on uue regionaalprogrammiga, millest peaksid kasu saama kõik Eesti piirkonnad.“

Omavalitsused peavad esitama taotluse, mille hindamisel arvestatakse nii kokkuhoitud energiat ja ülalpidamiskulusid kui ka lasteaia pinnakasutust. Seejuures eelistatakse taotlusi, mille elluviimisel toob investeering kõige suurema mõju.

Omavalitsus, kus elab 5000–11 000 inimest, saab esitada taotluse ühe lasteaia kohta ning üle 11 000 elanikuga linn või vald saab esitada taotluse kahe lasteaia kohta.Alla 5000 elanikuga omavalitsused peavad toetuse taotlemiseks olema piirkonnas, kus käivad ühinemisläbirääkimisedvähemalt 5000 elanikuga omavalitsuse moodustamiseks.

Toetuse määr sõltub omavalitsuse tulukusest, nii et nõrgema tulubaasiga omavalitsustel on toetuse määr kõrgem.

Taotlusvoor avatakse septembris ning taotluste esitamise tähtaeg on 2017. aasta jaanuar. 

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed