YIT sai miljonilise ehituslepingu Elvas

Kultuurikeksuse Sinilind vaade.
Kultuurikeksuse Sinilind vaade.

Elva Linnavalitsus ja aktsiaselts YIT Ehitus sõlmisid ehituse hankelepingu Elva kultuurikeskuse Sinilind hoone rekonstrueerimise ehitustöödeks.

 

Rekonstrueerimistööde käigus saab uue ilme ja tänapäevased tehnilised lahendused 1986. aastal valminud kino "Heli" (arhitekt Maie Penjam) hoone. Uuenenud hoone kavandas Uko Künnap (U-DISAIN OÜ) multifunktsionaalse kultuurikeskusena nii teatrietendustele, kontserditele, kinole kui erinevatele huviringidele ja kultuuritegevustele.

Hoone rekonstrueerija AS YIT Ehitus ehitusdirektori Toomas Rappi sõnul saab rekonstrueeritav hoone ehitustööde lõppedes tervikliku uue ilme ja tänapäevase sisu, koostöös tellija, erinevate partnerite ja alltöövõtjatega.

Lahendus saab olema kooskõlas algsete arhitektuursete printsiipidega ja põhimahtude asetusega. Fassaadiks on loodusvalgete tellispindade vaheldumine metallraamistuses klaaspindadega ning peasissekäik saab varikatuse.

Ehituse lõpptähtajaks on seitse kuud alates lepingu sõlmimisest. Ehitustööde maksumus on 1 094 950,17 eurot. Omanikujärelevalvet teostab Jyrr Invest OÜ.

Lepingu allkirjastasid Elvas linnapea Eva Kams ja AS YIT Ehitus Lõuna-Eesti ehituspiirkonna juhataja Andras Kelt. Lammutustööd ning projekteerimine algavad järgmisel nädalal.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed