Uuring: parimad väljavaated Soomes on ehituses

Ehitusplats
Ehitusplats

Soome maadleb aeglase majandusliku kasvuga. Värske uuringu kohaselt majanduse suundumusest aprillis, prognoositakse põhjakaldal potentsiaalset tõusu just ehitussektoris, kus on paranenud ka sektori majanduskliima, vahendab Rakennuslehti.

Soomlased on majanduse prognoosides siiski ettevaatlikud ja järsku tõusu teisele poolaastale ei prognoosi, sest seda pärsib nõrk majanduslik seis ja väljavaade tööstuses ning teenuste sektoris.

Tööstuses ennustatakse tootmismahtude väikest tõusu ja sektor näitab vaikselt taastumismärke, kuid teenuste sektori kasvab müük aeglaselt ning töötajate ja kasumlikkuse numbrites muudatusi ei prognoosita.

Ehituses positiivsem väljavaade

Soome ehitussektor on näidanud paranemise märke juba esimeses kvartalis ning tulemusi hinnatakse keskmiseks.

Ehituse kindlustunde indikaator tõusis aprillis +28 ühikut (jaanuaris +4). Ehitusmahtude ja –tootmine on kasvanud esimeses kvartalis mõõdukalt ning peaks jätkama samas vaimus ka lähikuudel.

Samuti on alates aasta alguses kasvanud ka ehitussektori töötajate arv ning kasv jätkub lähikuudel. Samas on ehitusse töötajate leidmine osutunud põhjanaabritele keeruliseks väljakutseks.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed