2015. aastal sai statistuikaameti andmetel Eestis kasutusloa 3987 eluruumi. Mõnevõrra üllatusena selgub, et kõige enam on kasutusloa saanud neljatoalisi elamispindu.
Neljatoalised eluruumid moodustasid kasutuslubade koguarvust 28%. Sedavõrd suurte eluruumide valmimise taga on asjaolu, et lisaks korterite arendamisele on aktiivne ühepereelamute arendamine omatarbeks.
Samuti on elamispindade valmimise struktuuri tõenäoliselt kallutanud suuremate pindade poole Tallinna linna tänaseks tühistatud nõue eluruumide keskmise suuruse kohta, mis nõudis suuremate korterite arendamist.
Arvuliselt teisena platseerub pjedestaalile kahetoaliste korterite valmimine. Kahetoalised korterid moodustasid valminud eluruumidest 26% ehk 1040.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Kasutusse lubatud eluruumide jaotus toalisuse alusel, %
Seotud lood
Ehitus- ja geotehnilistes projektides seisavad insenerid sageli silmitsi pinnastega, mis ei vasta eeldatud kandvuse ja stabiilsuse nõuetele. Üheks tõhusaks ja maailmas väga laialdaselt kasutatavaks pinnaseparandusmeetodiks on killustiksammaste rajamine. See tehnoloogia võimaldab oluliselt parandada pinnase mehaanilisi omadusi ulatuslike väljakaevamisteta või kiirendada konstruktsioonide alla jääva pinnaste tihenemist.