• 15.04.16, 08:30
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Ehitajate digilahendus levib visalt

Värskest BIMi kasutuse uuringust selgub, et paljud projekteerijad on lahendusega juba kokku puutunud ja kui seda veel ise ei kasuta, siis plaanitakse see viie aasta jooksul kasutusse võtta. Ka loodud digitaalehituse klaster peaks ehitajaid rohkem digilahendusi kasutama suunama, kirjutab aprilli kuukiri Ehitus.
Ehitajate digilahendus levib visalt
  • Foto: Meeli Küttim
MTÜ BIMsummit eestvedaja Miina Karafin möönab, et ehitajad on BIMi kasutuselevõtul pigem umbusklikud. “Põhitakistuseks on pädevate spetsialistide puudus, kuid iga uue tehnoloogia kasutuselevõtul on protsess alguses võõras, nõuab õppimist ja raha,” lisab ta.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 18.03.26, 15:43
Sama hind, erinev vastutus. Mis jääb turvalahenduste pakkumisi võrreldes märkamata?
Kui ettevõte vajab oma kontorile, ehitus- või tööstusobjektile turvalahendust, siis tavaliselt algab protsess üsna sarnaselt. Koostatakse lähteülesanne, küsitakse pakkumised mitmelt pakkujalt ning kõrvutatakse hindasid. Kui pakkumiste hinnad on enam-vähem sarnased, tundub valik lihtne. Valitakse pakkuja, kes mahub etteantud eelarvesse ja kelle lahendus näib piisav.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele