Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
Ehitusmaterjalitootjad ootavad kasvu
Ehitusmaterjalitootjate kindlustunne on mõõdukalt optimistlik, selgus ehitusmaterjalide tootjate seminaril, kus sektorist tegi ülevaate Swedbanki ehitusmaterjalide tööstuse sektori juht Keijo Kohv.
Foto: Andres Haabu
“50% ehitusmaterjali tootjatest peavad kindlustunnet 2016. aasta suhtes tugevaks, 50% keskpäraseks,” kirjutab aprilli kuukiri Ehitus.
Ehitussektor on viimastel aastatel läbi teinud kiire arengu, kus projektide tehniline keerukus ja ootused lõpptulemusele on märgatavalt kasvanud. Energiatõhusus, hoonete elukaarepõhine planeerimine ja kaasaegsed digilahendused on muutunud baasnõueteks, mis tähendab, et turul on terav vajadus spetsialistide järele, kes suudavad siduda insenertehnilised teadmised majandusliku loogikaga.