2021. aastaks liginullenergiahoonete ehitusele üleminek on 100% tõenäoline ja sellekohased reeglid paigas, ütles tänasel Äripäeva kinnisvarakonverentsil Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi ehitus- ja elamuosakonna juhataja Andrus Väärtnõu.
Andrus Väärtnõu
  • Andrus Väärtnõu
  • Foto: Raul Mee
“Kuna Euroopa Liidu direktiiv näeb seda ette,” põhjendas Väärtnõu. “Muidugi 2021. aastani on veel aega ja võib juhtuda kõike. Siiski ei ole täna ette näha, et seda tähtaega edasi lükatakse, seega peavad 31. destembrist 2020 olema kõik uued hooned liginullenergiahooned.”
Väärtnõu tõi liginullenergiahoonete ehitamisele üle mineku juures olulise küsimusena välja, et kuigi tähtaeg on paika pandud, siis nõuded, milline peab olema liginullenergiahoone, saavad Euroopa Liidu liikmesriigid ise sisustada.
Loe pikemalt Äripäeva teemaveebist Kinnisvarauudised.ee.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 07.07.26, 17:01
Rasketehnika turul loeb üha vähem ostuhind ja üha rohkem partneri võimekus
Eesti ehitusturgu on viimastel aastatel erinevad sündmused korralikult raputanud ning muutnud ka ettevõtete investeerimiskäitumist. Kui varem vaadati masinaparki uuendades eelkõige masina kvaliteeti ja tehnilisi omadusi, siis täna arvestatakse palju enamate näitajatega. Üha rohkem eelistatakse kasutatud tehnikat või rentimist ning ostuotsuse puhul muutub määravaks hoopis see, kas partner suudab masina rikke korral kiiresti uuesti tööle aidata.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele