1 veebruar 2016

Uued nõuded ehituse dokumenteerimisel

Millised õigused ja kohustused uues ehitusseadustikus kaalukausile jäävad, saab teada lemmiklektori loengul  

Mullu suvest kehtima hakanud ehitusseadustiku järgi muutsid paljude teiste kohustuste juures ka nõuded ehituse dokumenteerimisele.

Vähem kui aasta kehtinud ehitusseaustik pani paika suurel määral pädeva isiku kvalifikatsiooni, mis hõlmab ka korda seoses kutsetunnistustega.

Lisaks nõuded:

- ehitusloakohustusliku ehitise ehitamisele; 

- ehitusloakohustusliku ehitise ehitusprojekti koostamisele; - omanikujärelevalve tegemisele; - energiaauditi tegemisele; - ehitusprojekti ekspertiisi läbiviimisele; - ehitise audititele; - tahkekütusel töötava kütteseadme ning korstna ja ühenduslõõri ehitamine ja paigaldamistele; - liiklusohutuse audititele; - avalikult kasutatavate teede korrashoiule; - liikluskorralduse projektide tegemistele;- Jne.

Kuidas täpsemalt muutus mõjutab ja kuidas see muudab ehitussektoris tegutsevate osapoolte: pea-, all- ja ehituse eritööde, ehitusjärelevalve, kinnisvaraarenduse ettevõtjaid ning teisi tellijate igapäevaseid tegemisi, saab praktilisemalt käsitletud juba sel reedel, 5. veebruaril toimuval ehitusseadustiku praktilist poolt selgitaval lemmiklektori loengul: Elagu ehitusvabadus.

Veel kuni 2. veebruarini on võimalik end praktilisele ning nõuandvale lemmiklektori loengule registreerida soodushinnaga.

Ehitusseadustikku analüüsib ning praktilisi nõuandeid annab Hedman Partners vandeadvokaat Liisa Linna.

Lisainfo ning osalemise info ehitusseadustiku loengu kodulehelt.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785