25 jaanuar 2016

Teadmatus ehituse kutsetunnistuste muutustest võib tuua tööta jäämise

Foto: Erik Prozes

Eelmise aasta suvest kehtima hakanud ehitusseadustik sätestab, et kõigil ehitusvaldkonnas tegutsevatel vastutavatel spetsialistidel olema kutsetunnistus, mille puhul ei pruugi kõik vanemad kutsetunnistused enam uutele nõuetele vastata. Samuti muutusid õigused ja kohustused vastutavate isikute puhul.

Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) peadirektori asetäitja Kaur Kajak ütles suvel jõustuva ehitusseadustiku kohta, et erinevate seaduste kodifitseerimine annab väga hea aluse ehituspoliitika arendamiseks ja ehitustegevuse määramiseks.

Kajak arvas, et pädeva kaadri palkamine ehitusettevõtetes ei pruugi viia veel ehitushindade tõusuni, ent ressursside planeerimisel tuleb enam tähelepanu pöörata pädevale tööjõule ning vastutavate isikute koormatusele.

Mis täpsemalt muutus ning lähitulevikus muutub, mida nii pea-, all- ja ehituse eritööde ning ehitusjärelevalve ettevõtjad kindlasti teadma peavad, saab täpsemalt käsitletud 5. veebruaril toimuval ehitusseadustiku praktilist poolt selgitaval lemmiklektori loengul: Elagu ehitusvabadus.

Ehitusseadustikku analüüsib ning praktilisi nõuandeid annab Hedman Partners vandeadvokaat Liisa Linna.

Lisainfo ning osalemise info ehitusseadustiku loengu kodulehelt.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785