Teadmatus ehituse kutsetunnistuste muutustest võib tuua tööta jäämise

Eelmise aasta suvest kehtima hakanud ehitusseadustik sätestab, et kõigil ehitusvaldkonnas tegutsevatel vastutavatel spetsialistidel olema kutsetunnistus, mille puhul ei pruugi kõik vanemad kutsetunnistused enam uutele nõuetele vastata. Samuti muutusid õigused ja kohustused vastutavate isikute puhul.

Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) peadirektori asetäitja Kaur Kajak ütles suvel jõustuva ehitusseadustiku kohta, et erinevate seaduste kodifitseerimine annab väga hea aluse ehituspoliitika arendamiseks ja ehitustegevuse määramiseks.

Kajak arvas, et pädeva kaadri palkamine ehitusettevõtetes ei pruugi viia veel ehitushindade tõusuni, ent ressursside planeerimisel tuleb enam tähelepanu pöörata pädevale tööjõule ning vastutavate isikute koormatusele.

Mis täpsemalt muutus ning lähitulevikus muutub, mida nii pea-, all- ja ehituse eritööde ning ehitusjärelevalve ettevõtjad kindlasti teadma peavad, saab täpsemalt käsitletud 5. veebruaril toimuval ehitusseadustiku praktilist poolt selgitaval lemmiklektori loengul: Elagu ehitusvabadus.

Ehitusseadustikku analüüsib ning praktilisi nõuandeid annab Hedman Partners vandeadvokaat Liisa Linna.

Lisainfo ning osalemise info ehitusseadustiku loengu kodulehelt.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed