Helsingi linn on sel aastal võtnud fookusesse koolihoonete rekonstrueerimise. Sel aastal on oodata põhjanaabrite juures mitmete hangete väljakuulutamist.
Helsingi
  • Helsingi
  • Foto: Angelo Giordano / Pixabay
Linn on arvestanud koolide rekonstrueerimisse ja juurdeehituste rajamiseks 2016. aastal vahendeid 189,4 miljonit eurot. Aastani 2025 on linnal plaanis 70 protsenti investeeringutest suunata just renoveerimistöödesse.
Kui koolide rekonstrueerimisega on tulnud probleeme Eestis, siis pole see võõras ka üle lahe naabritele. Helsingi siiani tuntud kui vanim koolimaja Norseni tööd pidi valmima mullu, kuid keeruka ajaloolise hoone ehitusmaksumuse tõttu lükkus hange edasi. Tööd algasid siiski 20165 mais ja lõppevad tänavu augustis. Lisaks koolidele alustatakse Helsingis ka lasteaedade rekonstrueerimistega.
Keerukust lisavad projektidele uute kütte ja ventilatsioonisüsteemide uuendustööd.
 
 

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 08.06.26, 14:12
Laduks 15: ettevõte, mis on 15 aastat keskendunud ainult Eesti turule ja kliendile
“Me pole kunagi öelnud, et tahame olla kõige suuremad. Oleme alati tahtnud olla kõige paremad,” ütleb tõstuste, tööstususte, tuletõkkeuste ning laadimisseadmete lahendustele spetsialiseerunud ettevõtte Laduks tegevjuht Holger Tasane. Kui 2008.–2009. aasta kriisi ajal rääkisid ettevõtted peamiselt eksportimisest ja Skandinaavia turgude vallutamisest, siis Laduks otsustas minna vastassuunas ning nägi võimalust Eesti klientides ja siinses ehitussektoris.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele