Kasahstanis plaanitakse Astanasse ehitada korterelamu, mille katuselt kuni maapinnani soovitakse ehitada ka mäesuusanõlv.
Suusanõlvaga kortermaja
  • Suusanõlvaga kortermaja
  • Foto: Youtube videotõmmis
Et Astanas valitsevad suvel ja talvel (talvine keskmine temperatuur -20 C) suured erinevused, siis annab see hoogu taolise hoone ehitamisele. Kuigi riigis leidub mägesid küll on harrastajatele puudus sobivatest nõlvadest.
Projekti järgi kulgeb suusanõlv kortermaja katuselt maapinnani keerdus ning raja pikkuseks plaanitakse umbes 300 meetrit. Rada on kaetud plastikust harjastega, mida kasutatakse ka suusahüppe nõlvadel suvel. See tähendab, et laskumisnõlv saaks kasutust aastaringselt.
Ehitatavasse hoonesse on plaanitud nii korteri- kui ka kaubandus- ja äripindu. Kas plaanitav nõlv saab kasutusse kortermaja elanikele ja kasutajatele või on avatud kõigile, ei ole veel selge.
Vaata ka videot plaanitavast hoonest.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 09:44
Renoveerimine ei pea olema stressirohke projekt
Renoveerimisest räägitakse Eestis palju, kuid praktikas lükatakse vajalikud tööd sageli aastaid edasi. Mitte ainult rahapuuduse tõttu, vaid seepärast, et kogu protsess tundub kinnisvaraomaniku jaoks keeruline ja killustatud. Tellides ühelt ettevõttelt aknad, teiselt soojustuse ja kolmandalt krohvimise, tuleb lisaks kogu tööd koordineerida ning loota, et kõik detailid omavahel kokku sobivad.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele