Rikaste TOPi edukamad ehitusettevõtjad

Rikaste TOP
Rikaste TOP

Äripäeva Rikaste TOPi võitis sel aastal TransferWise asutaja Kristo Käärmann. Äripäev hindas tema vara väärtuseks 234 miljonit eurot. Värske rikaste TOPi esiviisikus on lisaks Käärmannile eelmise aasta võitja Oleg Ossinovski, TransferWise teine asutaja Taavet Hinrikus, Merko Ehituse suuromanik Toomas Annus ja Ukrainas kaubanduskinnisvara arendav Hillar Teder.

Ehitusuudised toob välja TOPi viis edukamat ehitusettevõtjat, kelle vara hindas Äripäev kokku ligi 280 miljoni euroni.

1. Toomas Annus
Vara väärtus hinnatud: 165 000 000 eurot

Koht TOPis: 4

Toomas Annus on Äripäeva Rikaste TOPis olnud eesotsas aastaid. TOPis hoiab Annus teist aastat järjest 4. kohta. Annuse suurimaks varanduseks on 65,3% suurune osalus haldusfirmas Riverito. Möödunud aasta lõpus andis ta osa ehk 46,3% Riverito aktsiatest firmale Kemtal Grupp, mille omanik on samuti Annus.

Lõppeva aasta üheks olulisemaks uudiseks Merko Ehitusele oli börsifirma Pro Kapitali juhtide otsus tellida kaubandus- ja meelelahutuskeskuse T1 ehitus Merkolt. Leping sõlmiti kevadel ning ehitus algas juunis.

2. Tõnu Toomik
Vara väärtus hinnatud: 31 682 000 eurot

Koht TOPis: 80

Ehitus, kinnisvaraarendus. Merko Ehituse suuruselt teine aktsionär Toomas Annuse järel.

3. Lembit Lump
Vara väärtus hinnatud: 28 650 000 eurot

Koht TOPis: 89

Tema firmal Bonaares on suurim osalus peamiselt Norra turule puitmaju tootvas ettevõttes Kodumaja. Teised omanikud on kunagised Hansapanga asutajad. Lump on ka LHV Grupi aktsionär.

4. Ott Kikkas
Vara väärtus hinnatud: 28 265 000 eurot

Koht TOPis: 90

Fund Ehituse üks omanikest. Oli aastaid tagasi ka Merko Grupi suuruselt neljas aktsionär, kuid tüli Toomas Annusega ärgitas rajama uue ehitusfirma.

5. Indrek Küttis
Vara väärtus hinnatud: 25 175 000
eurot

Koht TOPis: 104

Metallkonstruktsioone monteeriva, toruliine ja mahuteid valmistava ning keevitustöid tegeva Scanweldi suuromanik. Ettevõttel õnnestus mullu käivet üle poole võrra kasvatada ja kasum enam kui kahekordistada.

 Vaata kogu rikaste TOP-i siit. 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed