Kelle kohustus on tasuda ühistule üürikorteri kommunaalkulud?

Kortermaja
Kortermaja

Korterit üürileandes peab omanik otsustama, kas ta laseb üürnikul kommunaalkulud maksta ise ühistule või kogub üürileandja üürnikul kommunaalkulud koos üüriga ja korraldab nende edasimaksmise ise.

Kindel soovitus üürileandjale on lasta üürnikul kõrvalkulud maksta üürileandjale, mitte ühistule või teenusepakkujatele. Siis saab üürileandja hoida enda käes kontrolli, et kulud on õigeaegselt tasutud. Sellisel viisil asju korraldades on ühistule ja teistele teenusepakkujatele tehtavad maksed üürileandja kontrolli all ning välistatud on ebameeldiv võimalus, et tekivad võlgnevused.

Kõrvalkulusid vahendades tulevad üürniku makseprobleemid aga kiiresti välja ja nendega saab juba ennetavalt tegelema hakata. Nii saab üürileandja koheselt astuda rangeid samme kas üürniku maksedistsipliini parandamiseks või äärmuslikul juhul koguni üürilepingu lõpetamiseks.

Kui kommunaalkulud tasub ühistule üürnik, siis ei pruugi makseprobleemide ehk võlgnevuste info õigeaegselt üürileandjani jõuda. See võib tähendada probleemide kuhjumist. Üürileandja peab arvestama, et ühistu ees vastutab võlgade eest ikkagi korteriomanik.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed