Andres Trink: šampusepokaale veel kokku ei löö

Merko juhatuse esimees Andres Trink
Merko juhatuse esimees Andres Trink

Merko Ehitus Eestile on reedel sõlmitud 70 miljoni eurone leping ettevõtte nõukogu esimehe Andres Trinki sõnul viimaste aastate suurimaid. Merko hakkab ehitama kaubandus- ja meelelahutuskeskust T1 Tallinnas Perterburi maanteel.

Andres Trink rääkis täna Äripäevale, et ehitusturul on praegu tööd vähe - vähemaks on jäänud nii riigi- kui ka erasektori tellimusi. Trinki sõnul loodetakse, et Euroopa Liidu uue eelarveperioodi ajal tehtavate hangete ettevalmistus läheb võimalikult kiiresti käima. “Muidu juhtub nii, et esimesed paar aastat on suhteliselt vaikne ja siis langeb lühikesele ajale suur hulk hankeid, mis viib ehitushinnad üles ja nõudlus kasvab kiiresti. On pingelised tähtajad, korraga on palju ehitada,” rääkis Trink.

Ka eratellijad loevad hoolikalt raha. Eesti majanduskasv on väike, nii et suurt investeerimiskindlust uute projektide käimalükkamiseks ei ole, tõdes Trink. “Loodame, et tulevik on helgem. Sõltub, kuidas meie majandus ja investeerimiskeskkond areneb,” lausus Trink. “Arvan, et meelsus on kõigil üsna sarnane.”

Loe edasi intervjuud Andres Trinkiga Äripäeva uudisteportaalist.

Osale arutelus

  • Marge Väikenurm

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed