Maru: Maksuameti uus idee on mõistlik

Peeter Nõlvak (Maru Ehitus AS juhatuse liige)
Peeter Nõlvak (Maru Ehitus AS juhatuse liige)

Maksuameti peadirektor Marek Helm käis välja idee, et mõne aasta pärast ei pea kõik ettevõtted enam iga kuu maksuametile oma tegudest aru andma. Nimelt on amet välja töötamas uut e-maksuameti visiooni, mille peamiseks eesmärgiks on vähendada ettevõttete rutiinseid toiminguid.

Maru Ehituse juhatuse liikme Peeter Nõlvaku sõnul tundub maksuameti idee mõistlik - ettevõtja koormus ju alaneb. "Kui bürokraatiat vähendatakse, siis see on kindlasti õige mõte," ütles ta. Nõlvak rääkis, et Maru Ehitusel on mitmeid kogemusi, kus nad on maksuametile pidanud andmeid lausa topelt esitama.

Seda on tulnud ette näiteks juhtudel, kui maksuametnik on ehitusplatsil kontrollkäigu teinud ja seejärel alustanud uurimist alltöövõtja kohta. "Siis olemegi pidanud uurimise käigus esitama uuesti aruanded, mis tegelikult on juba igakuiselt maksuametil olemas," selgitas Nõlvak. "Kui sellele tähelepanu juhtinud oleme, on maksuametnik küsinud, kas meil on siis raske uuesti esitada andmeid."

Nõlvak ütles, et selline topelt-esitamine on eriti mõttetu just seepärast, et Maru Ehituse kaudu ei saa tegelikult alltöövõtjate kohta maksuametnikke huvitavaid infot. "Meil pole ei õigus ega ka kohustust küsida alltöövõtjatelt, kuidas nad oma inimestele palka maksava," märkis ta.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed