Mõru soolaleivakutse tõukas kohtuvaidluseni

Sinimäe kool
Sinimäe kool

Sinimäe kooli ehitusega tegelenud ehitusettevõtja kannatus katkes hetkel, kui ta sai kutse kooli soolaleivapeole. Nimelt on Vaivara vallal kooli ehitajale tänaseni maksmata ligi 900 000 eurot. Põhjenduseks pooleli olev maja, kus õpilased juba sees õpivad.

Reede oli mõned aastad tagasi tulekahju tõttu peavarjuta jäänud Sinimäe koolipere jaoks rõõmupäev. Nende uus maja sai valmis ning seda tähistati soolaleivapeoga. Kutse peole said ka ehitusfirmad.

Pidulikku üritust varjutas aga tõsiasi, et vald ja ehitusfirmad peavad samal ajal tagatubades rahavaidlust. Kannatus läks krõksti katki ja ehitusfirmad AS Termentum ja KRTL OÜ andisid KRTLi juhatuse liikme Toomas Ruusi sõnul asja kohtule puremiseks.

"Juba viis kuud on trall käinud. Inimesed on koolis sees ja siis saadetakse kutse soolaleivapeole! No pidagu siis seda pidu, kool on valmis, näidaku seda inimestele siis. Pidu peaks ju väljas pidama, kui kool ei ole valmis!" oli Ruus pettunud. Ta lisas, et tema soolaleivapeole ei lähe. "Ei ole tuju minna," lisas ta.

Kool tegutseb pooleliolevas hoones?

Ruusi sõnul väidab Vaivara vald, et ehitus on lõpetamata. Kuid kui ehitus on lõpetamata, siis ei tohiks ju Ruusi sõnul koolil olla kasutusluba ning siis ei saaks ju ka lapsed koolis käia.

Tema sõnul vaieldakse hetkel terminite üle. "Nemad ütlevad, et ehitus on lõpetamata, meie ütleme, et need on pisi-vaegtööd. Need on kõik fikseeritud. 4-5 kuud kestab see vaidlus juba. Kui tõesti on midagi töödega väga nässus, siis oleksid nad võinud ju meid kohtusse anda? Kui ehitajal on tegemata 900 000 eest töid, siis miks on sisse kolitud?" ei mõista Ruus tekkinud olukorda.

Ehitusettevõtja sõnul on lepinguliste tööde mahu hind 3,1 miljonit eurot, sellest on vallalt laekunud tänaseks 2,2 miljonit eurot. Ruusi sõnul nõutaksegi nüüd kohtu kaudu saamata jäänud vahesummat, 900 000 eurot pluss intressid.

"Tundub, et neil puudub raha ja tegemist on sihiliku mänguga. Me ei saa seda tõestada, näeme ainult valla avalikku eelarvet. Jääb mulje, et see on pahatahtlik ja planeeritud tegevus. Ei saa olla nii, et kolm kuud oled juba koolis sees ja siis sellises proportsioonis ja mahus on ehitajale raha maksmata? Midagi peab olema tõsiselt viltu," rääkis Ruus.

Loe edasi Äripäeva uudisteportaalist.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed