Tehnikaülikool sai valmis ventilatsioonilabori

Labor 360 kraadises vaates
Labor 360 kraadises vaates

Ventilatsioonilabor on keskkond õhuvahetuse näitlikustamiseks ruumis. Laboris on kokku viis ventilatsiooni lõppelementi. Külastajad saavad ülevaate ventilatsioonisüsteemi komponentidest ja omandavad teadmisi ja näpunäiteid hästi toimiva ventilatsiooni kavandamiseks.

Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) uues ventilatsiooni sõulaboris saab näha õhuvahetust ruumis. Laboris näitlikustatakse tossutestide abil halvasti kavandatud ventilatsioonisüsteemi mõju inimese mugavusele. 

„Tegemist on ainulaadse laboriga, mille vastu on huvi üles näidanud mitmed Põhjamaade ja Baltikumi ülikoolid,“ rääkis TTÜ kütte ja ventilatsiooni õppetooli professor Hendrik Voll.

TTÜ innovatsiooni- ja rahvusvaheliste suhete prorektor Tea Varraku sõnul on tegemist Eestis ainulaadse sellist tüüpi tehnilise sisustusega labor-demokeskusega, mis on suunatud nii lastele kui professionaalidele. "Ettevõtte jaoks on aga olemas keskkond, kus katsetada erinevaid lahendusi. Noorte jaoks populariseerida inseneeria huvitavaid võimalusi,“ rääkis ta.

Labori valmimist toetas ka ventilatsiooniettevõtte ETS NORD. „Mektory ventilatsioonilabori teeb ainulaadseks võimalus igal külastajal oma õhujagaja meisterdamiseks ning selle katsetamiseks reaalsetes tingimustes. ETS NORD näeb selles erakordset tootearendussuunda, kus parimaid lahendusi premeeritakse ning võetakse meie õhujagajate tehases tootmisse,“ selgitas AS juhatuse esimees Urmas Hiie. 

Ventilatsioonilabor on külastuseks mõeldud kõigile. Külastajatel on võimalik lihtsate vahenditega (papp, käärid, liim jne) ise meisterdada ventilatsiooni lõppelement mille toimivust saab katsetada laboris tossutestidega. 

Ventilatsioonilabor „Club Fresh Air“ asub innovatsiooni- ja ettevõtluskeskus Mektory prototüüpimislaborite korrusel ning avab külastajatele 27. veebruaril kell 12.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed