Algab Aasta tehasemaja 2014 konkurss

Eesti Puitmajaliit ja Eesti Puitmajaklaster kuulutasid välja konkursi Aasta tehasemaja 2015, mille eesmärk tõsta esile ja tunnustada Eesti tehastes toodetud puitmaju.

Tehasemaja konkursile võib esitada Eestis tehases toodetud puitmaju, mis on valminud ja kliendi poolt vastu võetud perioodil 2012-2015 ning mis vastavad järgmistele tingimustele:

• hoone põhikonstruktsioon on valmistatud puidust ning hoone on toodetud Eestis paiknevas tehases;
• hoone välise visuaalse poole kujundamise ja valmistamise üle on olnud kontroll põhikonstruktsiooni valmistanud Eesti ettevõttel.

Konkursi võistlustööde esitamise tähtaeg on 6. märts 2015.

Aasta tehasemaja 2014 konkursi võitja kuulutatakse välja 8.aprillil rahvusvahelisel ehitusmessil Eesti Ehitab 2015.

Eelmisel konkursil pälvis parima tehasemaja tiitli AKSO-HAUS ja  Passion Houses koostöös valminud kompaktne väikeelamu Jõelähtmel. Elamu projekteeris arhitektibüroo Arhitekt 11, maja autoriks on arhitekt Eero Endjärv, insener Otto Pukk, sisearhitekt Hannelore Kääramees.

Traditsiooniliselt valib aasta tehasemaja välja rahvusvaheline þürii, kuhu kuuluvad tunnustatud arhitektid, ehitusinsenerid ja ajakirjanikud.

Þürii annab välja eriauhinna parimale käsitööpalkmajale, masintoodetud palkmajale, aiamajale ning puitkarkassmajale. Võidutöö on suurima punktisummaga hinnatud töö.

Aasta tehasemaja 2015 võitjale ja alakategooriate parimatele on auhinnad välja pannud 11 ettevõtet: Bestair, Monier, Ruukki, Lotus Timber, FER Project, Isover (Saint-Gobain Ehitustooted AS), Velux Eesti, Mechelin Eesti OÜ (Senco), Akzo Nobel Baltics AS, B&Btools Estonia AS ja Ehituse ABC.

Vaata ka FOTOsid Aasta tehasemajast 2013, mille võitis nutikas väikeelamu. Autoriteks Eero Endjärv ja insener Otto Pukk koos arhitektibürooga Arhitektid 11 OÜ.

Osale arutelus

  • Ehitusuudised.ee toimetus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed