Pindi: korterite hinnad languses. Majad ja maad tõusuteel

Pindi Kinnisvara kutseline maakler Jaak Eller tõi näite, et kui kevadel polnud lootustki Tallinnas näiteks Väike-Õismäel leida remontivajavat kahetoalist korterit alla 55 000 eurose hinnaga, siis nüüd on hinnad langenud ca kümne protsendi võrra.

„Odavamad pakkumised on juba alla 50 000 euro,“ ütles Eller. Tema sõnul on sarnane tendents kõikides linnaosades, hinnasula on omakorda mõnevõrra suurendanud ostuhuvi. „Praegu on muidugi kuum suvi ja tormi ei joosta.“.

Eller lisas, et korterite liigkõrged hinnad on aktiveerinud maade- ja eramuteturu, kus tehakse varasemast rohkem tehinguid ning ka hinnad on kerges tõusutempos.

Hinda hoiavad energiasäästlikud elamispinnad

Korterite hinnalanguse ja tehingute vähesuse valguses on nõutuks jäänud madalate kõrvalkuludega elamispinnad, mis on sisuliselt hinnalangusest puutumata jäänud.

Pindi Kinnisvara analüütik Siim Simson ütles, et eriti siis, kui pakkumiste arv on kõrge ja tehinguid vähe, algab hindade diferentseerumine säästlike varade kasuks. „Eelkõige räägime me küttekuludest, kuid ka muud ekspluatatsioonikulud ei ole vähetähtsad,“ sõnas analüütik.

Tallinnas on aasta algusega tõusnud müügis olevate korterite arv 4000lt enam kui 5500le, samas esimese 7 kuu tehingute arv on paari protsendi võrra madalam, kui mullu samal ajal.

 

Osale arutelus

  • Ehitusuudised.ee toimetus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed