Vaata Balti ärikinnisvara turu nõudluse ja pakkumise seisu 

Balti turul on nõudlus büroopindade osas jätkuvalt kõrge, mis tingib üürihinna kasvu ning vabade pindade vakantsust, kirjutab Colliers International oma viimases Balti ärikinnisvaraturu esimese kvartali ülevaates.

Tallinnas nõudlus A-klassi pindadele

Suur nõudlus on A klassi büroohoonetele eriti Tallinnas. Jätkuvalt tuleb juurde uusi büroopindasid uute hoonete näol. See on toonud kaasa olukorra, kus üha enam on populaarsemaks muutunud ka B1 klass büroopinnad, mis pakuvad soodsamaid rendihindasid. Seetõttu kiireneb ka B1 pindade  hõivatus Tallinnas.

Riias läheb kaubaks kõik

Et 2013. aastal ei lisandunud Riia turule uusi pindasid, on see tekitanud olukorra, kus rentnikud on alustanud laienemist isegi madalama klassi büroopindadele. Selle tulemusena on suurenenud ka vakantsus A-klassi pindadele.
Küll on aga Lätis alustatud uute pindade ehituse ettevalmistamisega. Esimeste plaanide kohaselt peaks lisanduma Riia Euroopa Ärikeskuse laienemise tulemusena 2400 m2 büroopinda.

Vilniuses olukord stabiilne

Leedus on pakkumine ja nõudlus saavutanud tasakaalu. Stabiilselt on büroopindade vakantsuse trajektoor on jätkanud liikumist allapoole. Üürihinnad aga näitavad kasvutrendi. Ehitustegevuse tulemusena on juurde tulemas enam kui 100 000 m2 büroopindasid, millest 70 000 on hetkel ehitamisel.


 Allikas: Colliers International 

Büroohoone klass<_o3a_p />

Tallinn<_o3a_p />

Riia<_o3a_p />

Vilnius<_o3a_p />

A-klassi rendihind

12.0 – 16.0

12.0 – 15.0

11.6-17.4

B1-klassi rendihind

8.0 – 12.5

8.0 – 11.0

8.0 – 12.5

A-klassi vakantsus %

5.4%

7.2%

4.3%

B1-klassi vakantsus %

6.8%

6.7%

10.4%

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed