Maksuameti võtab pihtide vahele eramu­ehitajad

Maksuamet alustab sel nädalal eramuehitajate suurkontrolliga, et välja selgutada ettevõtted, kes arveldavad ameti hinnangul tihti sularahas ja hiilivad maksudest kõrvale.

“Kontrollide eesmärk on välja selgitada, kust pärineb eramuehituseks kasutatav raha ja kas ametil on põhjust alustada maksumenetlust,” märkis maksu- ja tolliameti ehitusvaldkonna juht Raivo Piiritalo.

Palka justkui ei makstagi. Ehitusregistri andmetel väljastati mullu 6. juunist tänavu 12. märtsini 544 elamu ehituse alustamise teatist, aga tellijatest 195 isikul polnud maksuameti hinnangul mingit palka deklareeritud.

Maksuameti kontrolliosakonna juhataja Jaanus Värgi sõnul makstakse just ehituses varjatud töötasu, mistõttu on see sektor maksuhalduri eritähelepanu all. Avaliku sektori hangete korrastamiseks on alustanud koostööd Riigi Kinnisvara ja ehitusettevõtjate liiduga, aga järgmisena on tähelepanu all eramuehitus.

Värgi sõnul toimub arveldamine eramute ehitamisel tihtilugu sularahas või kellegi kolmanda eraisiku konto kaudu. “Ettevõte kasutab aga eramu ehitusel deklareerimata tööjõudu ja saab tasu sula­rahas, mida omakorda kasutatakse ümbrikupalkade maksmiseks ka ametlikel ehitustöödel, näiteks riigihangetel alltöövõttu tehes,” selgitas Värk.

Tema sõnul loodavad ettevõtjad sularahas arveldades ehitada maja käibemaksu võrra odavamalt.

Eramute kontroll algab Harjumaalt sel nädalal.

Loe pikemalt 26. mai Äripäevast.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785