Autorid: Äripäev, Редакция специальных проектов Äripäev • 28. märts 2014

Kopli liinide arendaja loobus

Kopli liinide ostust huvitunud ning ainsana pakkumises osalema kvalifitseerunud Suurbritannia firma Ransome´s Trading Holding Company Ltd loobus ostuprotsessi jätkamisest.

„Ainsana Kopli liinide kombineeritud müügiprotsessi esimese etapi läbinud firma tähtajaks paraku teise etapi pakkumist ei esitanud,“ nentis Tallinna Linnavaraameti juhataja Einike Uri. „Tallinna linn kavatseb Kopli liinidele arendaja leidmiseks juba lähiajal uue konkursi välja kuulutada, müügitingimusi ei ole plaanis muuta.“

Veel jaanuaris sel aastal käis Kopli liinide ostuplaaniga Briti kinnisvaraarendaja Paul Cooke Tallinnas objektiga tutvumas. "Minu jaoks on see üks huvitavamaid objekte, mida oma pika kinnisvaraarendaja karjääri jooksul olen näinud," ütles ta toona ja rõhutas, et siin on palju potentsiaali. Ransome´s Trading Holding Company Ltd Eesti esindaja oli EST Kinnisvara OÜ.

Teise etapi pakkumise esitamise tähtaeg oli 27. märts kell 15. Vastavalt Kopli liinide kinnistute müügi kombineeritud enampakkumise regulatsioonile võib pakkuja igal ajal enne lõpliku pakkumise esitamist pakkumisest loobuda.

Kopli liinide projekt hõlmab ca 17 ha suuruse maa-ala, millest hoonestatavate kinnistute pindala on ca 6 ha, ligi 11 ha on aga üldkasutatav, ühiskondlike ehitiste ja transpordimaa. Kopli liinide ja lähiala detailplaneeringu kohaselt on võimalik sellele alale ehitada ühe- kuni viiekorruselisi korterelamuid – kokku kuni 527 korterit - ja 38 ühepereelamut.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688