Tallinnas asetati täna pidulikult nurgakivi tuleva aasta jaanuaris valmivale ja 4,4 miljonit eurot maksma minevale Häirekeskuse ja Päästeameti ühishoonele. Hoone projekteeris AS Amhold ja ehitustöid teostab konsortsium AS Teede REV-2, Ramm Ehitus OÜ ja AS Parmeron
Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi (RKAS) juhtimisel Tallinna Lasnamäe linnaossa Osmussaare tee 2 kinnistule ehitatav hoonekompleks (3 512 ruutmeetrit) koosneb kesksest 4-korruselisest hoonest, mis on jagatud funktsionaalselt kolmeks osaks: Päästeameti Lasnamäe päästekomando, Häirekeskuse töösaal ning administratsiooni osa.
Samuti rajatakse 4-korruseline tuletõrjespordi ja päästetööde harjutustorn vajalike treeningelementide ning jooksurajaga.
RKASi eesmärk on tähtaegselt ja optimaalsete kuludega ehitada hoone, mis oleks Häirekeskusele ja Päästeametile igati sobiv, vastaks kehtestatud nõuetele, oleks ülalpidamises võimalikult vastupidav ja kauakestev ning mille ülalpidamise kulud oleks võimalikult madalad. Hoone kvaliteet ja ratsionaalsus kasutuskuludes peab olema tagatud parimal moel. Hoone peab olema funktsionaalne, nõuetele vastav, energiasäästlik ja vastupidav.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: Ehitusuudised.ee toimetus
Seotud lood
Ehitus- ja geotehnilistes projektides seisavad insenerid sageli silmitsi pinnastega, mis ei vasta eeldatud kandvuse ja stabiilsuse nõuetele. Üheks tõhusaks ja maailmas väga laialdaselt kasutatavaks pinnaseparandusmeetodiks on killustiksammaste rajamine. See tehnoloogia võimaldab oluliselt parandada pinnase mehaanilisi omadusi ulatuslike väljakaevamisteta või kiirendada konstruktsioonide alla jääva pinnaste tihenemist.